MVR14D182K
Mfr.Part #
MVR14D182K
Datasheet
MVR14D182K
Description
VARISTOR 1800V 4500A 14MM DISC T
Stock
359
Capacitance @ Frequency :
130 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
4.5 kA
Energy :
250J
Features :
Maximum AC Volts :
1100 V
Maximum DC Volts :
1465 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage (Max) :
1980 V
Varistor Voltage (Min) :
1620 V
Varistor Voltage (Typ) :
1800 V